Секрети щасливої родини: як прості принципи можуть зробити ваші стосунки міцнішими та гармонійними
Часто мене запитують, які основні принципи в моїй родині і бувають проблеми у відносинах? Звичайно, бувають. Неможливо уявити відносини без проблем і конфліктів. Вони або зближують, або роз’єднують людей. Завдання не в тому, щоб уникати суперечок, це неможливо. Важливо навчитися вирішувати конфлікти так, щоб вони кожен раз зближували. Я керуюся у своїй родині тими ж принципами, про які розповідаю тут вам.
Відкриті фінансі у родині
Ми домовилися з самого початку, що ні я, ні дружина не будемо приховувати свої зарплати. У нас є зрозумілий принцип розподілу грошей. Кожен з нас приносить те, що заробляє в загальний котел. І далі ми розподіляємо гроші з бюджету: обов’язкові платежі на квартиру, податки і так далі. Але при цьому ми маємо:
- Є і свої особисті гаманці, тобто особисті витрати, за які ми не звітуємо один одному, ніколи не запитуємо, куди вони витрачені та не попрекаем ними. Це особисті гроші, які ми можемо витрачати на що завгодно.
- Є окремий бюджет на жіночу красу, я виділяю окремо тому, що вважаю неправильним розглядати жіночу красу, як кишенькові витрати жінки. Кишенькові витрати жінки – це те, що повинно бути в її задоволення: посидіти в кафе, сходити в кіно, купити собі якусь там дрібничку, яка сподобалася, не питаючи нікого і не думаючи, як це вплине на загальний бюджет. А краса жінки – це все-таки ресурс сім’ї. Це бюджет, який потрібен чоловікові. Я хочу бачити жінку красивою, тому виділяю гроші спеціально, щоб вона залишалася красивою.
Наприклад, якщо я хочу, щоб моя машина була красивою, я виділяю бюджет на поліровку, миття, чищення салону. Це ж окрема стаття спільного сімейного бюджету. Адже чоловік не вважає, що це повинні бути кишенькові гроші. І дружина не каже: «твоя машина – ось з кишенькових грошей і расходуй! ». Ні, це загальне надбання. Ми користуємося цим разом. У нас ніколи немає питань з фінансів
Гроші – одні з основних конфліктогенних моментів у відносинах. Якщо питання фінансів не вирішене, якщо жінка відчуває себе невпевнено в завтрашньому дні в плані фінансів, то вона буде турбуватися. Ця тривога рано чи пізно виросте в скандали.
Відкриті зв’язки
Друга цінність – відкриті зв’язку. В першу чергу ми не тримаємо паролі на телефоні. Мій мобільний і листування в ньому доступна моїй дружині. Вона знає про мою роботу, мою специфіку, і вона точно також зберігає професійну таємницю, як і я. Може відкрити будь-які листування в соцмережах, будь-яке моє спілкування з друзями, колегами.
Зв’язку за межами сім’ї мають важливе значення. Припустимо, якщо хтось з ваших рідних стане спілкуватися з сектантами або наркоманами, як думаєте – це вплине на ваші стосунки, на атмосферу в сім’ї? Безумовно. Вам було б важливо знати, що близька людина почав відносини з будь-якими деструктивними людьми? Так. Адже можна вчасно захистити ваші відносини. Те ж саме стосується зв’язків на стороні. Якщо чоловік листується з ким-то і не показує це дружині – він фліртує і є ймовірність зради.
Тому наші телефони відкриті. І найцікавіше – ми один одного не перевіряємо. Маючи можливість перевірити в будь-який момент, необхідність пропадає.
Відкриті емоції
Це значить, якщо у мене або моєї дружини виникли якісь емоції – злість, образа, роздратування – ми ділимося ними. Ми домовилися, що приймаємо і вислуховуємо один одного. Це дуже важливо. Якщо ігнорувати, не дозволяти партнеру висловити те, що у нього на душі, тоді не можна надати йому підтримку, а це підриває довіру. І тоді взагалі не розумієш, що з ним відбувається. Відкриті емоції – основа дружби і довіри.
Якщо я не можу поділитися емоціями зі своєю близькою людиною, хіба це щаслива сім’я? Близькі довірчі відносини – такі, де я можу розповісти, що мене турбує, про що я тривожуся, навіть якщо це буде якась дурість з боку партнера. Наприклад, моя дружина може про щось турбуватися. Можливо, для мене це тривога безпідставна. Але я не назву це дурістю, я не обесценю ці емоції і дозволю їй висловити їх, поділитися цим, а потім прийму ці емоції. Те ж саме у чоловіка: у якийсь момент він відчуває невпевненість у собі, страх перед змінами. Сумніватися нормально.
Якщо чоловік занепокоївся і поділиться цим з жінкою, вона уважно вислухає, не буде його засуджувати, не буде вимагати від нього бути сильним, дасть йому підтримку. Емоції повинні бути відкритими. Це найважливіша цінність в нашій родині.
Ось три принципи, яких ми дотримуємося в сім’ї. Ну і на додаток у нас є й інші речі, наприклад, Дні родини, Дні примирення і прощення, Дні подяки. Є ще одна техніка, яка використовується в нашій родині – інструкція з евакуації. Знаєте, що в готелях і громадських установах завжди є плани, куди бігти у разі НП. Коли починається пожежа, людина лякається і не розуміє, як залишити приміщення: він весь на емоціях. На простій схемі стрілками показано, куди потрібно рухатися, щоб вибратися.
Під час сварки дуже схожа історія: нас переповнюють емоції, виникає такий пожежа. Важко збагнути, що потрібно говорити і як діяти в конфліктній ситуації. Коли вже вирує вогонь, нам потрібна інструкція. Її ми пишемо до ПП. У ній прописано, які кроки має зробити кожен для того, щоб нам разом вийти зі сварки. У нас з дружиною є така домовленість, що ми робимо і чого не робимо, коли починаємо сваритися.